Valon Syla: Daut Haradinaj me listën e tij do të jetë befasi në zgjedhjet për Prishtinën

Analisti i njohur kosovar, Valon Syla e ka vlerësuar lartë listën e AAK-së për Kuvendin Komunal të Prishtinës, të cilës i prin kandidati për kryetar, Daut Haradinaj.

“I lexova të gjitha listat e kandidatëve. Më befasoi lista e AAK’së, kishte shumë emra nga familjet e vjetra të Prishtinës, akademikë, biznismenë, profesionistë të fushës dhe deri te shmekerat e qytetit dhe jetës së natës në Prishtinë. Mendoj se në këto zgjedhje, Daut Haradinaj me listën e tij do të jetë befasi për zgjedhjet në Kryeqytet”, ka shkruar Syla.

Haradinaj ka qenë më aktivi ndër kandidatët për kryetar të Prishtinës. Ai është vlerësuar edhe nga partitë kundërshtare për një fushatë moderne, aktive dhe mbresëlënëse.

Kjo është lista e plotë:

1. Daut Haradinaj

2. Fadil Gashi

3. Alberta Binçe

4. Vasilika Zotaj – Asllani

5. Kushtrim Mushica

6. Valbona Ajeti

7. Tomorr Rezniqi

8. Argjir Rexha

9. Bukurie Canolli

10. Dren Shahini

11. Xhevahire Vllasaliu – Zhuniqi

12. Visar Dili

13. Xhavit Ahmeti

14. Luaras Meha

15. Valbona Sopjani – Berisha

16. Milaim Vitia

17. Xhevdet Leci

18. Benisa Gashi

19. Naim Rrustemi

20. Jahir Morina

21. Arbnora Ajeti

22. Jeton Hoti

23. Faruk Nura

24. Valbona Ymeri – Mehmeti

25. Ilmi Canolli

26. Taulant Maxharraj

27. Donjeta Arifi

28. Nysret Maloku

29. Nexhdet Kida

30. Elhame Avdyli

31. Orges Arifi

32. Roni Aruçaj

33. Pranvera Pehlivani – Nitaj

34. Arsim Binaku

35. Planeta Sllamniku

36. Shyhrete Bajrami

37. Muhamet Ahmeti

38. Gani Zeqiri

39. Vjollca Govori

40. Bislim Shala

41. Albert Fazliu

42. Dinore Sylejmani – Makolli

43. Kastriot Kabashi

44. Përparim Përvetica

45. Ajla Krasniqi

46. Berat Bylygbashi

47. Ari Demiri

48. Kaltrina Krasniqi

49. Muhamet Kasabaqi

50. Agon Hana

51. Dhurata Salihi

52. Dibran Fylli

53. Luan Cana

54. Adelina Isufi

55. Ergyn Dobërqani

56. Bahri Gashi.

Reklama