U detyrua të mbulonte ftyrën sipas rregullave të islamit, momenti kur talebanët e rrethojnë gazetaren e CNN-it

Talebanët tash e sa ditë kanë marr kontrollin e pothuajse të gjitha provincave të Afganistanit.

Grupi po përpiqen që të vendosin rregull dhe qetësi në kryeqytetin afgan, Kabul.

Sidoqoftë, Talebanët rrethuan ekipin e lajmeve të CNN, konkretisht gazetaren Clarissa Ward, jo shumë larg aeroportit të Kabulit.

Njëri i tha gazetarit se duhej të mbulonte fytyrën, dhe tjetri e zhbllokoi pushkën.

Sesa situata ishte mjaft e tensionuar, mund ta shikoni në videon e mëposhtme.

Reklama