Archive

Etiketë: mitrovice

Në momentin e aksidentit në Mitrovicë, në veturën e Policisë ishin dy vajza – njëra u shtir që ka vdekur

Pesë persona mbetën të lënduar në një aksident që dyshohet të jetë shkaktuar nga policia në Shupkovc të Mitrovicës. Zyrtarët policorë kanë hyrë në kah…

Incident në Mitrovicë, dyshohet se një grua sulmoi me thikë një burrë

Një incident dyshohet se ka ndodhur para pak minutash në “Lagjen e Boshnjakëve” në Mitrovicë të Veriut. Një dëshmitar me iniciale Sh.H i ka thënë…

Vetura godet këmbësorin në Mitrovicë, publikohen pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur në orët e mbrëmjes në Mitrovicë, ku vetura ka goditur një këmbësor. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për…

Hamza: Mitrovica e Veriut ka energji elektrike pa ndërprerje

Kryetari i Mitrovicës, Bedri Hamza, ka folur për krizën energjetike që ka kapluar vendin tonë. Hamza për mediumin online Paparaci thotë se në shumicën e…

Hiqet flamuri i UÇK-së në lagjen e Boshnjakëve

Dy ditë pas vendosjes, flamuri me emblemën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është hequr nga Lagjja e Boshnjakëve në Veri të Mitrovicës. Flamuri ishte vendosur…

Hamza tregon a do të bëjë koalicion me LDK-në në Mitrovicë

Kryetari i zgjedhur i Mitrovicës, Bedri Hamza ka folur për vizionin e tij në këtë komunë. Hamza tha se është i interesuar për qeverisje stabile…

Policia e Kosovës me kontrolla të rrepta nëpër biznese në Mitrovicë

Në vazhdën e kontrollave dhe verifikimeve të dëshmive të vaksinimit me vaksinën anti covdid, zyrtarët policorë në Komunën e Mitrovicës, po kërkojnë dëshmitë e vaksinimit…

I dashuri e detyronte të kryente marrëdhënie seksuale pa dëshirë dhe e rrihte deri në gjakosje, rrëfimi prekës i kosovares

Nuk i kishte shkuar asnjëherë në mend se ndonjëherë do t’i duhej të përgjëronte dikë, për ta lejuar të marrë frymë. M.K., një juriste nga…

Një burrë e raporton një grua në polici se po e shqetëson në rrjete sociale

Policia e Kosovës ka njoftuar se një burrë nga Mitrovica e Veriut e ka lajmëruar në polici një grua për shkak se e njëjta e…

Babai i 14 vjeçares që vuan nga sëmundja e zemrës, mushkërive dhe mëlçisë, kërkon ndihmë për ta shëruar të bijën

Alketa Istrefi nga qyteti i Mitrovicës është diagnostifikuar me disa sëmundje.14 vjeçarja vuan nga sëmundja e zemrës, mëlçisë dhe mushkërive, ndërsa kjo dëshmohet edhe nga…