Sarri tregon gabimet e Lazios në ndeshjen ndaj Napolit

Maurizio Sarri shpjegon se çfarë shkoi keq në fillim kundër Empolit dhe si Lazio u kthye në rrugën e duhur për një fitore 3-1.

Biancocelesti pati një fillim të tmerrshëm, duke mbetur në disavantazh pas katër minutash, por e ktheu atë përmes Sergej Milinkovic-Savic, Manuel Lazzari dhe një penallti të Ciro Immobile.

“Ne jemi ende një punë në progres dhe jemi përballur me një skuadër të vështirë të Empolit. Kisha frikë në 20 minutat e para se do të kishim shumë vështirësi, por bëmë mirë për 65 minuta”, tha Sarri për Sky Sport Italia.

“Ne shkuam shumë thellë në sulmet e para dhe kjo është jashtëzakonisht e rrezikshme, kjo është arsyeja pse ne pranuam një kundërsulm të shpejtë. Ky është një ekip që ka cilësi paraprakisht, kështu që këto probleme ishin të pritshme. Është e rëndësishme që dolëm me një fitore, por është e qartë se duhet të bëjmë më mirë. Lazzari po punon shumë për t’u bërë një mbrojtës i krahut dhe ai po përmirësohet në mbrojtje”, sqaroi trajneri italian.

Reklama