Real Madrid – Liverpool, mësohet gjyqtari do ta referojë finalen e Ligës së Kampionëve

Clement Turpin do të gjykojë finalen e Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Liverpoolit.

Këtë sezon, francezi nuk ka arbitruar kurrë një ndeshje të skuadrës së Liverpool.

Megjithatë, ai ka referuar ndeshjen e parë të Real Madridit ndaj Chelseas. Finalja mes Real Madridit dhe Liverpoolit zhvillohet me 28 maj.

Reklama