Prishtina prezanton mbrojtësin nigerian me pasaportë shqiptare

Kampioni i Kosovës në futboll, Prishtina, e ka prezantuar transferimin më të ri për edicionin 2021/2022. Klubi nga kryeqyteti ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me nigerianin, Sodiq Ololade Atanda.

27-vjeçari posedon pasaportë shqiptare. Ai ka luajtur për Partizanin dhe Apolloninë në Shqipëri.

Atanda është shprehur shumë i kënaqur që do të jetë pjesë e Prishtinës dhe premton maksimumin.

“Unë si pjesë e këtij klubi pres të fitoj edhe më tutje eksperiencë duke rifilluar prej aty ku u transferova dhe shpresoj që do t’i jap klubit mbështetjen time maksimale për të shkuar sa më lartë karshi pritshmërive tona dhe unë do të isha krenar që unë bashkë me shokët e ekipit të korrim sukses në këtë sfidë të re dhe kampionat të ri. Jam tejet i lumtur që vij këtu sepse ndihem si në shtëpi ngase Kosova është afër Shqipërisë dhe siç e dini unë jam me pasaportë shqiptare dhe kisha eksperiencë të jashtëzakonshme gjatë qëndrimit tim atje, mezi pres që të takohem edhe me tifozët tanë, të cilëve dëshiroj të ju tregoj se çfarë jam i gatshëm të bëjë këtu për ekipin tonë, duke dhënë 100%-shin e kapacitetit tim, me punë dhe përkushtim”, ka thënë Sodiq Ololade Atanda.

Përveq Patizanit dhe Apollonisë, Atanda edhe te Hapoel Kfar Saba dhe Lions.

Ai ka qenë edhe pjesë e kombëtares U23 të Nigerisë.

Reklama