Prishtina – Malisheva, formacionet zyrtare

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës Prishtina do ta nis edicionin e ri garues 2021/22 ndaj skuadrës së promovuar në elitën e futbollit vendor Malishevës.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 17:00 në stadiumin “Liman Gegaj” në Malishevë dhe të dy skuadrat tashmë i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Ja përbërjet startuese:

Malisheva: Gashi, Pira, Kryeziu, Xhaka, Dumani, Vitija, Bruqi, Pefqeli, Hyseni. H, Stullqaku, Hyseni.M

Prishtina: Haxho, Vangjeli, Bekteshi, Otanda, Mici, Boshnjaku, Avdyli, Shabani, Kryeziu, Hoti, John

Reklama