Ndahet nga jeta ish-luftëtari i UÇK-së, ish-pjesëtari i TMK-së, Halim Zogaj nga Lipjani

Ka ndërruar jetë ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, veprimtari dhe humanisti, Halim Zogaj.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur kryetari i  Lipjanit, Imri Ahmeti, duke e ngushëlluar familjen përmes një postimi në facebook.

Postimi i plotë:

 “E nderuar familje Zogaj, Më lejoni që të shpreh ngushëllimet e mija më të sinqerta, për ndarjen nga jeta të baces Halim Zogaj, veteran i UÇK-së dhe veprimtarë i hershëm e humanist i njohur. Andaj, bashkëndjejmë dhimbjen me familjarët dhe të gjithë ata që e njohën bacen Halim! Qoftë i përjetshëm kujtimi për jetën dhe veprën e tij. Ngushëllime”, shkroi ai.

Reklama