Archive

Kategori: Uncategorized

Lajm i mirë/ Vogëlushja nga Kosova e mposhtë për të pestën herë kancerin

Hana një vogëlushe nga Kosova e ka mposhtur për herë të pestë kancerin. Mjeku i saj, Ismail Lutolli, ka njoftuar se pas trajtimit në Turqi,…

38-vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

Ndërmjet 11 e 12 janarit 1984, Rexhep Malaj 33-vjeç, pa u bërë tetë muaj që u lirua nga burgu i rëndë nëntëvjeçar, bashkë me shokun…

Arrestohet Stresi, ky është apeli i tij

Stresi nuk i ka shpëtuar shoqërimit në polici gjatë tensioneve të sotme në Partinë Demokratike. Mbështetësi i zjarrtë i Sali Berishës ka deklaruar se nuk…

Ferat Shala: Gjeneral Major Shaban Shala, ishte një nga veprimtarët e paepur të çështjes kombëtare që një jetë të tërë i shërbeu atdheut

Sot shënohet përvjetori i ndarjes nga jeta të Gjeneral-Major Shaban Shala! Deputeti i PDK-së, Ferat Shala ka kujtuar me një postim në Facebook në pesëvjetorin…

Ky ishte reagimi i Dj PM pas eliminimit të Sarës

Sarah është banorja e eliminuar sonte nga Big Brother VIP. Nga televotimi që është hapur të shtunën që lam pas, Dj Dagz dhe Sarah  përgjatë…

Kurti merr dy vaksinat njëkohësisht, dozën e tretë të vaksinës kundër Covid19 dhe atë të gripit sezonal

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot ka marrë njëkohësisht dy vaksina. Ai mori dozën përforcuese të vaksinës kundër COVID-19 dhe vaksinën kundër gripit…

Përplasja e sotme mes Musliut dhe Pecit nuk ishte e para (VIDEO)

Përplasja e sotme mes deputetës së Partisë Demokratike të Kosovës Ganimete Musliu dhe ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Faton Peci, nuk ishte e…

Tensionet për ngritjen e pagave, Kurti paralajmëron takim me kryetarin e BSPK

Kreu i ekzekutivit, Albin Kurti, nga ambientet e Termocentralit Kosova B ka paralajëmruar takim me kryetarin e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës. Teksa…

Arrestimet në Gllogjan – debat i ashpër mes Kocit e Çollakut

Debat i ashpër është zhvilluar mes profesorit të kriminalistikës, Fatmir Çollakajt dhe avokatit Arianit Koci, që kishte të bënte me arrestimin e tre të dyshuarve…

Diell dhe vranësira/ Ky është parashikimi i motit për sot dhe nesër

Mbi vendin tonë sot, parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin…