Haradinaj: Në Koshare kom vra ushtarë e oficerë serbë, ku kom nxanë i kom gjujt

Në Gjykatën Speciale ka vazhduar sot seanca ndaj Nasim Haradinajt.

Ky i fundit është pyetur nga Prokurori se a mendon ai se ndonjë ushtar i UÇK-së është dënuar me të drejtë për krime lufte.

E Haradinaj u përgjigj duke thënë se kë shtënë me armë në ushtrinë e Millosheviqit sa herë që ka mundur ta bëjë këtë.

“Sa herë kom mujt ushtrinë e Millosheviqit, ku kom nxanë, i kom gjujt. E dinë ata. Unë s’kom mujt me vra sa kom dashtë. Lufta është luftë. Jom kah flas për frontin nuk i di tjerët”, ka thënë Haradinaj.

Më herët gjatë seancës, Haradinaj foli edhe për ish-këshilltarin e Kurtit, Shkelzen Gashi dhe deklaratat e tij.

“E di që kom vra ushtarë në front të Koshares. Në uniformë. Nuk kom mujt me vra sa kom pas qejf. Unë kom gjujt në ushtarë që më kanë gjujt, na kanë vra, i kemi vra. Po kom vra ushtarë e oficerë serbë. S’ka të bëj asgjë me civilë”, ka thënë Nasim Haradinaj.

Reklama