FOTO/ Nusja që bojaxhiu mbulon nga frika e talebanëve në Kabul është një modele shqiptare

Fotoja e një bojaxhiu që mbulon me bojë reklamat e një salloni nusërie në Kabul pas triumfit të talebanëve u bë virale.

Por vajza me fustan të bardhë që qëndronte në vitrinat e dyqanit në kryeqytetin afgan është një modele kosovare.

Bëhet fjalë për Beatrix Ramosaj.

Mësohet se ajo kishte realizuar kohë më parë një set fotosh për një kompani turke dhe fotoja e saj kishte përfunduar edhe në kryeqytetin e Afganistanit.

Ka qenë vetë Ramosaj që ka publikuar foton e plotë të reklamës. 

Beatrix Ramosaj - YouTube
Beatrix Ramosaj publikon foto me këmbë të nxira! Çfarë i ndodhi këngëtares? – iconstyle.al
Beatrix Ramosaj ♛ on Twitter: "🧁… "
Reklama