Digjen 4 hektar fushë e mal në Podujevë

Rreth 4 hektar fusha dhe male janë përfshirë nga zjarri dje në fshatin Llaushë të Podujevës.

Kështu është bërë e ditur nga Policia e Kosovës.

Njësitë relevante dhe ekipi i zjarrfikësve kanë lokalizuar zjarrin.

“Fsh. Llaushë, Podujevë 21.08.2021 – 10:48. Është raportuar se rreth 4 hektar fusha dhe male janë përfshirë nga zjarri. Njësitë relevante dhe ekipi i zjarrfikësve kanë lokalizuar zjarrin”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Reklama