Dieta me mjaltë forcon imunitetin dhe ul peshën

Nëse doni të humbni disa kilogramë shpejt, sekreti është në mjaltë. Mjalti është konsideruar prej kohësh një nga produktet natyrore më të shëndetshme për trupin. Përveçse është jashtëzakonisht i shëndetshëm, mjalti mund të përdoret edhe në kujdesin e lëkurës dhe flokëve, por edhe për një linjë të hollë.

Nëse ju pëlqejnë ëmbëlsirat dhe nuk mund të bëni pa sheqer, atëherë një dietë me mjaltë është ideale për ju sepse gjithmonë do të keni diçka të ëmbël në ushqimet tuaja. Mund të humbni dy deri në tre kilogramë gjatë kësaj diete tre-ditore.

Dita e parë

Për mëngjes, përzieni 2 të verdhë veze të plota me një lugë çaji mjaltë dhe pini çaj me limon ose kafe (pa sheqer) me vaktin.

Për drekë, ndani 100 gram djathë, 50 gram karota të ziera, 50 gram brokoli të zier dhe 50 g lulelakër të zier dhe përzieni gjithçka në një blender dhe bëni një qull. Mund të pini çaj ose kafe me një lugë çaji mjaltë gjatë drekës.

Për darkë, hani një filxhan supë me perime të pastra, një fetë bukë integrale dhe një frut të zgjedhur – mollë, dardhë ose portokall

Sigurohuni që të pini çaj limoni para se të shkoni në shtrat.

Dita e dytë

Bëni mëngjesin tuaj të njëjtë me ditën e parë. Për drekë, bëni krem ​​nga një vezë e zier butë, një lugë mjaltë dhe 100 g djathë të rinj. Pini çaj me limon ose kafe me vaktin tuaj.

Për darkë, përgatitni 150 gramë fileto peshku ose pule, një tas të vogël me sallatë me perime sezonale dhe çaj limoni.

Dita e tretë

Mëngjesi është i njëjtë me ditën e parë dhe të dytë, me shtimin e një molle. Për drekë, hani 50 gram djathë, një fetë bukë thekre dhe një tas me perime të freskëta me lëng limoni. Për darkë, përgatitni 300 gram perime të ziera sipas dëshirës, ​​një vezë të zier butë dhe një filxhan çaj me një lugë mjaltë.

Reklama