Aktori i njohur turk poston video duke kërcyer me flamurin shqiptar

Burak Yoruk është një nga aktorët më të kërkuar në Turqi.

Ai ka luajtur në disa seriale të njohura televizive, të cilat janë transmetuar edhe në Kosovë e Shqipëri.

Por janë të paktë ata që e dinë se ylli i telenovelave është me origjinë shqiptare.

Ai u tregoi ndjekësve të tij se është shqiptar, teksa postoi një foto të tijën, të cilën e shoqëroi me disa fjalë shqip.

“Djali i nënës”, shkroi ai. Së fundmi, ai ka marrë pjesë në një dasmë ku nuk ka nguruar të tregojë sërish se ndihet krenar për origjinën e tij.

Kujtojmë që projekti më i fundit i tij është seriali “Ask Mantik Intikam”, që ka nisur transmetimin prej disa javësh në Turqi. Ai luan krah aktorëve të njohur turq si Burcu Özberk, Melisa Döngel dhe Ilhan Sen.

Reklama