31 vjeçari nga Tirana kapet në Muriqan me 50 mijë euro

Policia kufitare në Muriqan ka sekuestruar 50 mijë euro të padeklaruara në kufi dhe ka proceduar penalisht poseduesin.

Sipas Policisë së Shtetit, i arrestuari është një 31 vjeçar, banues në Tiranë

“Gjatë kontrollit të ushtruar në vijën e dytë, në automjetin tip Audi që drejtohej nga shtetasi B. M. 31-vjeç, banues në Tiranë, shërbimet e Policisë gjetën të fshehura në një valixhe 50.000 euro, të cilat shtetasi B. M. nuk i kishte deklaruar. Shuma e parave u sekuestrua në cilësinë e provës materiale”, informon policia.

Në përfundim të veprimeve të para të kryera nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Shkodër, u procedua në gjendje të lirë shtetasi B. M. për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë” dhe materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme. 

Reklama